środa, 9 stycznia 2013

Masku puku prawie jak ;)

Naobiecywałam, naobiecywałam - czas się wywiązać. Udało mi się wreszcie obfotografować zestaw fińskiego stroju dla A. Nie jest jeszcze pełny, brakuje bowiem narzutki i nakrycia głowy, ale wszystko w swoim czasie.

Jak już wcześniej pisałam, strój oparty jest na rekonstrukcji ubioru z Masku. Zaczerpnięte są z niego sprężynkowe ozdoby zapaski oraz sukni, na jego postawie robiona jest narzutka.

No to zdjęcia:


  I tak to mniej więcej wygląda. Trochę krzywo mam zapięty peplos. Na zdjęciach suknia moja, nie z zestawu, bo w tą z zestawu to bym się nie zmieściła :D Przy okazji prezentacji narzutki wrzucę i zdjęcia ozdobnych aplikacji z sukienki. 

Zauważyłam w ogóle że mam mnóstwo pozaczynanych notek w "roboczych" - będę musiała chyba zacząć je kończyć i wrzucać zamiast pisać nowe ;)


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie to wyszło :)Niby taki drobiazg te Sprężynki, a jak wiele zmienia.
  Co prawda Litwa to nie Finlandia, ale w ich muzeum narodowym ( http://www.history-museum.lv/english/pages/krajums/izpete-atdarinajums.php) widziałam piękne villaine, może zainspiruje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba kiedyś udało mi się trafić na te stronę :) Bardzo ładne są te rzeczy, zarówno te bardzo ozdobne jak i zupełnie proste a jakże stylowe (np. te sprangowe taśmy czy ozdoby głowy).

   Swoją drogą coś chyba jest pomiędzy dawnymi tradycjami różnych krajów a ich współczesnością, bo współczesny design krajów bałtyckich jest równie dobry i ciekawy jak ich ludowe i historyczne wyroby rzemiosła :)

   Usuń
 2. Świetnie się prezentuje. Niby taka mała rzecz te sprężynki a ile zmienia...
  Nie wiem czy znasz http://www.history-museum.lv/english/pages/krajums.php - mają świetne repliki villaine - tak w ramach inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oh wow, it looks amazing! Great work. Is the wool plant dyed? (Sorry, may polish is sooooo bad :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. This one - unfortunately not. But I wish wool for next "suomi set" will be :) 'Cause it will be my set ;)

   Usuń
  2. But colors of this wool is quite natural, almost like plant dyed - good choice of girl who order this clothes :)

   Usuń